Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

jipak 

40 - údolím Berounky na Karlštejn a pak směr Jílové, červenec 2013

50 fotek 1.7.2013 - zobrazení 4 komentáře
První červencový den přinesl báječné letové počasí. Dojel jsem za Zlatníky na jeteliště a doufal, že se mi podaří odstartovat z cesty, protože jetel už měl zase skoro půl metru. Zrovna když jsem se chystal rozeběhnout, přijel kamarád Mlčoch - no a já to zkonil. Tak znova - a zase špatně. Něco bylo ve šňůrách řidiček a levá půlka padáku byla hodně zdeformovaná, tak hned po startu sedám. Při pristání se mi zdálo, že ta tráva vypadla, tak jdu na start znova a zjišťuji, že to tráva není - udělal se mi uzlík na pár šňůrách řidiček, takže opatrný okruh a znova na zem. Start po čtvrté jsem zase zkonil, nechtěl jsem běžet do jeteliště a tak jsem zahnul doprava. Padák ale o tom něvěděl a letěl rovně... No tak ještě jednou, a konečně jsem ve vzduchu. Radek mezitím sestavil motor a chvíli po mně odstartoval také.
Mířím směr Točná, protože je tam nejbezpečnější přelet přes les a údolí Vltavy. Vpravo koukám na složitý propletenec křižovatky okruhu Prahy a Strakonické, vlevo pak Zbraslav. Na polích mezi Vltavou a Berounkou jsou vidět zbytky laguny, která tady byla během povodní začátkem června. Golfové hřiště vypadá jako zatopená pískovna - no, že by majitele nenapadlo se zeptat jak často je tohle údolí pod vodou ?? Přelétám přes údolí u Černošic a letím směrem na Mořinu. Vpravo vzadu je vidět most přes údolí u cementárny Radotín. Jezdil jsem tudy do práce když ho stavěli a bylo to úchvatné, protože ho nasouvali postupně přes celé údolí.
Po cestě koukám na vyvrtané díry v lomu u Trněného Újezda a doufám, že dodržují pracovní dobu a nebudou střílet ještě teď :-0 U Mořiny se objevují tři balóny a Radek kolem nich lítá jak pejsek. Koukám na lomy Amerika a Mexiko a doufám, že Radka nenapadne udělat průlet Velkou Amerikou - už pár lidem se to nepovedlo... Hurá, má dost rozumu a letí jen nad ní. Vzhledem k nedobrým vztahům s letištěm Bubovice vynechávám neohlášený nízký průlet a hledám bezpečnou cestu ke Karlštejnu, protože je obklopený lesy. Naštěstí je jedna louka na protějším kopci a pak takový malý pruh východně od hradu - tady se točily všechny filmy, na kterých je vidět jak někdo přijíždí ke hradu (Noc na Karlštejně apod.). Radek letí údolím nízko a krouží kolem hradu - že by chtěl na prohlídku ? Kroužím taky a pak beru směr do údolí Berounky. U Černošic koukám na startovačku volnolítačů - je to fakt malé místo a velice strmé. Tak sem půjdu až to budu opravdu umět... Přelítám hřeben Brd u Cukráku a po přeletu Vltavy u Vraného beru směr na Jílové - v nádrži je ještě půla, tak mám dost času. SLuníčko pomalu zalézá za mraky, tak už to není na focení, tak se kochám známým terénem. Přes les u Záhořanského potoka přelétám do Psár a fotím je z druhé strany než obvykle. Letím se podívat na louky v Dolních Jirčanech, kam jsme chodili sáňkovat, protože to byl jediný kopec v okolí (než byl nasypán vrch Kamínek u Zlatníků) - stojí tady už dva domy, takže konec sáňkování. Pokračuji nad novou výstavbu zamávat Igorovi a Evě - Eva je na zahradě a mává taky. Začnu točit doleva a lekl jsem se jako hrom - vedle mně byl Mlčoch! Naposledy jsem ho viděl mířit z Černošic na sever a myslel jsem, že se chce vrátit přes Točnou. A on zatím od Vltavy letěl na mém čísle, trochu výš. Takže jsem ho nezaregistroval... No, zatáčkou byl překvapený stejně jako já a tak jsme aspoň ukázali trochu legrace těm dole :-) Protože jsme už skoro doma, klesám a letím souběžně s dálnicí ve výši obilí, přelétám most přes dálnici a ještě poba klesáme na nízký průlet nad naším hřištěm. Za vesnicí opět vyklesávám do výšky obilí - no je tam asi o deset strupňů míň, protože studený vzduch už začíná stékat z kopců. Tím pádem přistáváme s mírným protivětrem jako do peřin... Hodina a půl, šedesát a něco kilometrů - takže, kromě startu, pohoda.
reklama

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron